Anu

Anu (An, Anas) – šumerų mitologijos, o vėliau asirų ir babiloniečių, dangaus dievas, žvaigždynų valdovas, dievų, dvasių ir demonų karalius. Anu yra vyriausias šumerų panteono dievas, įeinantis į triadą kartu su dangaus dievu Enlil ir vandens dievu Enki. Turėjo dukra Anunaku (Anunaki).
[Daugiau…]

Gilgamešas

Gilgamešas – senovės Mesopotamijos didvyris, penktasis pirmos Uruko dinastijos valdovas, šumerų miesto Uruko karalius. Jis taip pat buvo Gilgamešo epo pagrindinis herojus. Jame teigiama, kad jis buvo 2/3 dievas ir 1/3 žmogus.
[Daugiau…]

Ištar

Ištar – senovės asirų ir babiloniečių deivė, vaisingumo, meilės, karo ir sekso deivė, Astartės atitikmuo. Ji buvo Veneros planetos dieviškoji forma. Labiausiai buvo siejama su seksu, jos kulte buvo sakralinė prostitucija. Babilone vieneri iš 8 miesto vartų buvo Ištar vartai.

Mardukas

Mardukas − babiloniečių dievybė, perkūno dievas. Iš pradžių saulės dievas, Babilono miesto globėjas. Nuo XVIII a. pr. m. e. Babilonijos karalystės vyriausiasis dievas, pakeitęs Enlilį, pasaulio kūrėjas.
[Daugiau…]

Namu

Šumerų mitologijoje Namu – kūrimo, vandens deivė, mituose tapatinama su pirmaprade jūra. Ji yra motina, pagimdžiusi dangų ir žemę, žemės deivė Ki ir dangaus dievas Anas. Namu/Nama minima Enuma Elish šumerų pasaulio sukūrimo mite. Kartu su sūnumi Enkiu sukūrė žmonės, kad jie būtų dievų padėjėjais.
[Daugiau…]

Tiamat

Tiamat babiloniečių mitologijoje – pirmykščio sūraus vandens vandenyno personifikacija, kūrimo deivė. Tiamat susiporavo su Apsu, gėlavandeniu vandenynu ir pagimdė daug dievų.
[Daugiau…]