Amunetė

Egiptiečių mitologijoje Amunetė („paslėptoji“) – moteriškoji Amono antrininkė. Ji buvo viena iš pirmapradžių Hermopolio Ogdoad aštuonių dievų grupės.

Amunetė buvo oro sudievinimas. Kaip ir visos Ogdoad deivės, vaizduojama kaip gyvatė arba moteris su gyvatės galva.

Išaugus deivės svarbai tapo moteriškuoju Atumo pavidalu, buvo tapatinama su Jusazete (angl. Iusaaset), Atumo šešėliu. Buvo vadinama kūrimo motina, valdžiusia medį, iš kurio pasirodė gyvybė. Vardas „paslėptoji“ siejamas su pomirtiniu pasauliu, ji sutikdavo numirusius. Todėl dažnai vaizuojama kaip moteris su hieroglifu „vakarai“ ant galvos. Vėliau tapo indentifikuojama kaip atskira deivė ir tapo Amono žmona. Tačiau liko oro deive, todėl buvo vaizduojama kaip sparnuota deivė, moteris su vanagu, ar stručio plunksnomis pasipuošusi galvą.

Vėliau Amunetę pakeitė Muta, kuri tapo Amono žmona, o Amunetė tapo Jabetės, mėnulio personifikacijos, meiluže. Buvo dažnai vaizduojama ant kapų, karstų ir sarkofagų.

Garbinta Tėbuose kartu su Amonu ir Muta, vakariniuose Deltos rajonuose Memfyje, Abidose.

Panašūs įrašaiPalikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>