Mafdet

Ankstyvojoje egiptiečių mitologijoje Mafdet (Maftet) – teisingumo, egzekucijos personifikacija. Buvo siejama su karalių šalių ir šventųjų vietų apsauga bei apsauga nuo nuodingų gyvūnų.

Kadangi skorpionus, gyvates ir kitus nuodingus gyvūnus naikino kačių šeimos žinduoliai, tai Mafdet buvo vaizduojama kaip deivė katė, pantera ar mangusta. Tiksliai, kuriuo gyvūnų buvo vaizduojama nėra žinoma. Jos vardas atspindi katinišką vaizdavimą, reiškia „greitai bėganti“. Buvo vadinama Gyvačių žudike.

Mene vaizduojama kačių šeimos žinduoliumi, ar moterimi katės galva, kartais plaukų kasa baigiasi skorpionų uodegomis. Taip pat vaizduojama kate bėgančia budelio ginklu į viršų. Buvo sakoma, kad Mafdet išplėšia nedorėlių širdis, kurias nuneša faraonui prie kojų, panašiai kaip naminės katės nuneša savo laimikį šeimininkui. Naujosios karalystės metu vaizduota Duato teismo vykdytoja.

Jos kultą pakeitė Bastos, kitos deivės katės, kultas, kuri buvo įsivaizduojama faraono sergėtoja.

Panašūs įrašaiPalikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>