Jama

Jama hinduizmo mitologijoje (sank. यम – „dvynys“) – mirties valdovas. Vedose aprašomas kaip pirmas miręs žmogus, atvėręs kelią mirtingumui. Jis yra Pietų saugotojas (Mirties regiono). Vadovauja mirusiųjų poilsio vietai, kuri yra pietuose po žeme. Vedose vaizduojamas linksmu iškeliavusių protėvių valdovu, o ne baudėju už nuodėmes. Kai kuriuose mituose jis yra kartu su dvyne seserimi Jami.
[Daugiau…]

Asura

Asuros (Asura) (sanskritu: असुर, ásura, „turintis dvasią“, „bekūnis“, dgs. ásurās „karių genčių“) – vedų, induizmo ir Budizmo mitologijoje yra klasė dangiškųjų būtybių, turinčių būrimo galią, sukeliančią iliuzijas.
[Daugiau…]

Čaturmaharadža

Čaturmaharadža (चतुर्महाराज caturmahārāja) – budizmo mitologijos dievybių (devų) grupė, reiškianti keturi valdovai, keturių pasaulio šalių globėjai. Jie sudaro dalį lokapalų budizme.
[Daugiau…]

Kubera

Kubera (sanskritu/hindi, कुबेर, galbūt „turintis išsigimėlio kūną“; taip pat Kuvera) – hinduizmo mitologijoje turtų dievas, jakšų, kinarų ir gihjakų valdovas.
[Daugiau…]

Dhritaraštra

Dhritaraštra (Dhṛtarāṣṭra – “palaikantis valstybę”) – budizmo mitologijos dievybė, viena iš keturių valdovų (čaturmaharadža, sergstinčių apatinį dangų prie Meru kalno.