Belzebubas

Belzebubas (arba Belzebulas; hebr. בעל זבוב) – dievybė, kuri buvo garbininima Palestinoje, Ekrono mieste, arba krikščionių mitologijoje demoniškos būtybės vaizdinys. Senesniuose tekstuose Belzebubas buvo tapinamas su Baalu, tačiau žydų tekstuose simbolizavo velnią.
[Daugiau…]

Golemas

Golemas (senovės hebr. gōlem – „nesusiformavusi, beformė masė“, „embrionas“) – žydų legendinė būtybė. Golemas būdavo suformuojamas iš molio ar purvo ir atgaivinamas magija. Viduramžiais buvo manyta, kad golemus valdo galingi burtininkai, kurie visiškai valdė savo nemąstančių tarnų veiksmus.
[Daugiau…]

Behemotas

Behemotas (hebr. בהמות, behemot; arab. بهيموث bahīmūth, arba بهموت bahamūt) – būtybė minima Senajame Testamente, Jobo knygoje 40:15-24. Pavadinimas reiškia „žvėris“ arba „didelis gyvūnas“. Tuo, kad yra didelis gyvūnas yra panašus į hipopotamą arba krokodilą.
[Daugiau…]

Arkangelas Urielis

Urielis (hebr. אוּרִיאֵל Uri’el „Dievo šviesa arba ugnis“) žydų mitologijoje – arkangelas. Kaip arkangelas pasirodo tik apokrifuose, nors pats vardažodis Senajame Testamente paminėtas (1 Krn 15,5 ir 1 Krn 6,24).
[Daugiau…]

Serafimas

Žydų mitologijoje serafimai [hebr. seraphim (dgs.)] – keturi aukščiausios hierarchijos angelai, supantys Viešpaties sostą. Tos būtybės turi šešis sparnus, daug akių. Viena iš jų panaši į liūtą, antroji būtybė panaši į veršį, trečioji būtybė turinti tarytum žmogaus veidą, ketvirtoji būtybė panaši į skrendantį erelį. Jie skraido aplink Dievo sostą.
[Daugiau…]

Arkangelas Sarielis

Arkangelas Sarielis (hebr. Sari’el Dievo įsakymas) – žydų mitologijoje vienas iš Dievo arkangelų.
Minimas Enocho knygoje.

Arkangelas Reuelis

Arkangelas Reuelis arba Raguelis (hebr. רְעוּאֵל Reu’el Dievo draugas) – žydų mitologijoje vienas iš septynių Dievo arkangelų.
Minimas Enocho knygoje.

Arkangelas Rafaelis

Rafaelis (hebr. רפאל Rafa’el Dievas gydo) – žydų mitologijoje – vienas iš arkangelų.
Lietuviškai – arkangelas Rapolas.

Arkangelas Mykolas

Arkangelas Mykolas (hebrajiškai: מיכאל, Micha’el arba Mîkhā’ēl ‘panašus į Dievą'; gr. Μιχαήλ Mikhaíl; lot. Michael arba Míchaël; arabiškai: ميخائيل, Mika’il) – pagrindinis angelas abraomiškose religijose, žydų tautos globėjas. Apreiškimo knygoje rašoma, kad Mykolo vadovaujami angelai nubloškia žemėn šėtoną ir jo angelus.
[Daugiau…]

Arkangelas Jeramielis

Arkangelas Jeramielis (hebr. ירחמיאל, Jerahmi’el Dievo gailestingumas) žydų mitologijoje – vienas iš Dievo arkangelų.
Minimas Enocho knygoje.