Agavė

Graikų mitologijoje Agavė (gr. Αγαύη) Tėbų įkūrėjo Kadmo ir deivės Harmonijos dukra, Semelės, Ino ir Autonojos sesuo, Echiono žmona ir Tėbų karaliaus Pentėjo ir Epirės motina. Agavė buvo menadė (romėniškai bachantė), dievo Dioniso palydovė.

Euripido pjesėj „Bachantė“ Pentėjas atsisakė garbinti Dionisą ir pripažinti jo dieviškumą. Dionisas priviliojo savo pusbrolį į mišką, kur menadės sudraskė jį. Tarp jų buvo ir jo motina Agavė.

Ši žmogžudystė buvo taip pat ir kerštas Agavei ir jos seserims Ino ir Autonojai. Semelė besilaukdama Dioniso mirė nuo Dzeuso dieviškojo spindesio. Jos seserys šnekėjo, kad ji nesilaukė Dzeuso vaiko, o tik stengėsi nuslėpti nesantuokinius lytinius santykius su mirtinguoju, o jos mirtis buvo bausmė už melą. Dionisas atvykęs į Tėbus ir pasiuntęs Tėbų moterims pamišimą privertė jas švęst Dioniso šventę. Pentėjas bandė sutrukdyt Dionisui, tačiau buvo sudraskytas savo motinos Agavės, kuri jį sudraskė manydama, kad drasko laukinį žvėrį.

Pagal Higiną dėl to, kad nužudė savo sūnų Agavė paliko Tėbus ir nuvyko į Ilyriją. Ten ištekėjo už karaliaus Lykoterso, kurį nužudė tėvo Kadmo liepiama, kad šis gautų miestą.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>