Akakalidė

Akakalidė (Ἀκακαλλίς) graikų mitologijoje – Kretos karaliaus Mino (Minojo) ir Pasifajės duktė. Pagal kai kuriuos graikų mitus, ji nuo dievo Hermio pagimdė Cidoną (Cydon), Cidonijos įkūrėjas. Pagal kitus mitus, Cidonas buvo Akakalidės ir Apalono sūnus, Akalidė buvo pirmoji Apolono meilė. Už tai, kad Akakalidė turėjo draudžiamų santykių, buvo ištremta į Libiją. Pagal kitus mitus, Akakalidė ir Apolonas turėjo sūnų Miletą. Bijodama tėvo įtūžio paliko savo vaiką, tačiau Apolonas liepė vilkas globoti mažylį, kol jį užaugino piemenys. Jos užaugęs sūnūs tapo gražuoliu, kurio troško karalius, tačiau Miletas pabėgo į Kretą, kur įkūrė savo vardo miestą.

Dar kituose mituose, minimi kiti jos ir Apolono sūnūs: Amfitemisir Garamas (kai kur minimas kaip pirmas gimęs mirtingasis).

Apolodoras mini Mino dukterį Akalę, tačiau neužsimena apie sūnų Miletą.

Visi jos vaikai: Filakidas, Filandras, Cidonas, Miletas, Oaksas, Garamantas (Garamas), Amfitemis.

Apolonas ją susitiko ir įsimylėjo Taros mieste, kai Akakalidė lankė aiškiaregį, giminaitį iš motinos pusės. Po jų santykių, ji pastojo ir pagimdė dvynius Filakidą ir Filandrą ar Cidono. Pagal kretietiškas istorijas (panašias į Romulo ir Remo), juos Elire (Elyros) išaugino ožka. Taip pat minimi jos sūnūs: Cidonas, Miletas ir Oaksas (Oaxos).

Akakalidė minima kaip vakarinių Kretos miestų įkūrėjų motina, tačiau jos įtaka apėmė ir rytinius Mažosios Azijos krantus ir šiaurinę Libijos dalį. Ji siejama su Taros miestu, kuriame, pagal mitus, jis susitiko Apolonu. Jos sūnūs dvyniai siejami su Eliro miestu, Cidonas laikomas Cidonijos įkūrėju, o Oaklas – Aksoso. Miletas turi panašų vardą į senovinio Kretos miesto Milato, kurį mini Homeras. Pagal mitą Mileto miesto įkūrėjas buvo Miletas. Per paskutinį sūnų Garamantą (Garamą) jos įtaka apėmė šiaurinę Libiją.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>