Alkatojas

Alkatojas graikų mitologijoje – 6 veikėjų vardas.

Karaliaus Pelopo ir Hipodamijos sūnus, Atrėjo ir Tiesto brolis. Alkatojo vaikai: Automedusa, Periboja, Kalipolidė, Ischepolidė ir Ifinojė. Alkatojas buvo Ajakso (per Periboją), senelis. Megaros karalius neteko sūnaus, kurį sudraskė liūtas. Todėl jis pažadėjo išleisti savo dukrą už to, kuris įveiks Kitairono liūtą. Alkatojas užmušė liūtą ir vedė Euchmę. Alkatojas su Apolono pagalba atstatė Megaros sienas ir pastatė šventyklą skirtą Artemidei ir Apolonui. Alkatojo garbei Megaroje buvo rengiamos šventės. Toje vietoje, kur Apolonas padėdamas Alkatojui laikė savo kitarą, vėliau žmonės rodydavę skambantį akmenį.

Trojietis Aisieto sūnus, Anchiso vyresnės dukters Hipodamėjos (Hipodamijos) vyras. Jį Trojos kare nukovė Kretos karalius Idomenėjas.

Partaono ir Euritės sūnus. Jį nukovė Tidėjas, Oinėjo sūnus. Pagal kitą versiją, jį užmušė Oinemajas, kuris nesėkmingai merginosi Hipodamijai. (gali būti anksčiau minėtas veikėjas).

Enėjo bendražygis, kurį nukovė Kaedikas, Turnero karys.

Tėbų sargas. Jį nukovė Amfiarajas.

Trojos karys, kurį Trojos kare nukovė Achilas.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>