Arkas

Arkas arba Arkadas (gr. Αρκάς) graikų mitologijoje – Dzeuso ir nimfos Kalistos, kurią kerštingoji Hera vėliau buvo pavertusi meška, sūnus. Arką augino jo senelis Likaonas. Suaugęs Arkas, neatpažindamas motinos ją beveik sumedžiojo, tačiau tam sutrukdė Dzeusas, abu įkėlęs į dangų į dangų. Taip atsirado žvaigždynai – Didieji Grįžulo Ratai ir Mažieji Grįžulo Ratai.

Skirtingi mitai teigia, kad Maja arba Likaonas išaugino Arką.

Kita istorijos versija: viena iš Artemidės palydovių, Kalista, neteko skaistybės su Dzeusu, kuris buvo apsimetęs Artemide. Įsiutusi Artemidė pavertė Kalistą meška. Kalistos sūnus Arkas beveik užmušė savo motiną, bet Dzeusas arba Artemidė sustabdė juos, abu įkėlė į dangų ir taip atsirado žvaigždynai, Didieji Grįžulo Ratai ir Mažieji Grįžulo Ratai.

Trečioji versija teigia, kad Artemidė sąmoningai sumedžiojo Kalistą, buvusią meška.

Hera buvo nepatenkinta tuo, kad Kalista ir Arkas yra danguje, todėl paprašė Tetijos padėti. Tetija, vandens deivė, prakeikė žvaigždynus amžinai suktis danguje ratu niekada nenusileidžiant žemiau horizonto ribos.

Arkas, kuris yra tapęs Arkadijos eponimu, su Erato turėjo sūnų Azaną.

Panašūs įrašaiPalikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>