Chimera

Chimera (graikiškai Χιμαιρα, Khimaira; lotyniškai Chimæra) graikų mitologijoje buvo vienas iš Tifono ir Echidnos palikuonių.

Chimeros aprašymai skiriasi; pasak vienų ji turėjusi ožio kūną, gyvatės ar drakono uodegą ir liūto galvą; pasak kitos versijos chimera turėjusi tiek ožio, tiek liūto galvas bei gyvatės uodegą. Visuose aprašymuose minima, kad ji alsavo ugnimi iš vienos ar daugiau savo galvų.

Nors yra daugybė genealogijų, tačiau pagal vieną iš versijų ji su savo broliu Ortu pagimdė Sfinksą ir Nemėjos liūtą.

Chimerą nugalėjo Belerofonas padedamas sparnuotojo žirgo Pegaso, įsakius Likijos karaliui Iobatui. Chimeros žūties aprašymai skiriasi: pagal vienus Belerofonas tiesiog perdūrė ją ietimi, pagal kitus ant ieties smaigalio Belerofonas pritaisė švino gabalą, kuris nuo Chimeros ugninio alsavimo išsilydė ir taip ją pražudė.

Mitai apie Chimerą yra Apolodoro bibliotekoje (1 knyga), Vergilijaus Eneidoje (6 knyga), Homero Iliadoje (6 knyga), Ovidijaus Metamorfozėse (4 knyga) ir Hesiodo Teogonijoje.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>