Meleagras

Graikų mitologijoje Meleagras (t.p. Meleageras, Melagras; gr. Μελέαγρος) – Kalidono karaliaus Oinėjo (arba Arėjo) ir Altajos (kuretų karaliaus Testijo dukters) sūnus, Dejaneiros brolis.

Pagal Apolodorą („Biblioteka“ I, VIII, 1-3) bei Ovidijų („Metamorfozės“, VIII, 269-525), gimstant Meleagrui, jo motinai buvo išpranašauta, kad jis mirs, kai židinyje sudegs pliauska. Altaja nedelsiant išėmė iš židinio pliauską ir ją paslėpė.

Pagal Homerą (Iliada, IX, 529–599), Meleagras dalyvavo Kalidono šerno medžioklėje. Oinėjas pasiuntė jį sukviesti didvyrius medžioti apylinkes niokojusį žvėrį, kurį buvo pasiuntusi Artemidė. Į medžioklę susirinko garsūs Graikijos didvyriai: Jasonas, Tesėjas, Nestoras, Piritas ir Dioskūrai. Tarp visų buvo ir Atalanta, jį mylėjusi nuožmi medžiotoja. Kalidono šerną pavyko užmušti pačiam Meleagrui, o jo kailį jis padovanojo Atalantai, kurią buvo įsimylėjęs.

Artemidė, supykusi dėl Kalidono šerno užmušimo, sukurstė medžioklėje dalyvavusius Meleagro dėdes Toksėją ir Pleksipą ir jie ėmė prieštarauti dėl medžioklės prizo atitekimo moteriai. Kilusiame tarp Kalidono ir kuretų kare Meleageras juos užmušė. Taip pat užmušė Ifiklą ir Euripilą, kadangi šie įžeidė Atalantą.

Meleagro motina, supykusi dėl savo brolių žūties, sudegino nuo jo gimimo slėptą pliauską ir Meleagras mirė.

Pagal vieną Kalidono šerno medžioklės šaltinį, Meleagras išgelbėjo Atalantą, kurią mėgino išprievartauti kentaurai – Hilaėjas (Hylaeus) ir Raekas. Jis kentaurus užmušė.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>