Longvangas

Longvangai (kin.: 龍王 Lóng Wáng – “Drakonas karalius”) – kinų mitologijoje keturios jūros dievybės, turinčios drakono išvaizdą. Jos valdo jūras, pagal kinų kosmologiją esančias keturiose pasaulio šalyse.

Longvangų atsiradimo prielaidos buvo keturi drakonai (四龍), ant kurių jodinėjo mitiniai imperatoriai keturių šalių globėjai. Jie vadinosi keturiomis spalvomis, priklausomai nuo pasaulio šalies. Tokiu būdu buvo Baltasis drakonas, Mėlynasis drakonas, Raudonasis drakonas ir Juodasis drakonas (dar sakoma, kad centre viešpatavo Geltonasis drakonas). Ilgainiui jie sutapatinti su keturių pasaulio šalių globėjais.

Vėlyvųjų keturių drakonų Longvangų, kaip jūrų globėjų, atsiradimui didelę įtaką padarė Budizmo mitologijos dievybė Nagaradža. Jie ypač išpopuliarėjo XVI a., kuomet buvo aprašyti romanuose.

Dievybės yra vaizduojamos kaip drakonai, bet gali įgyti ir žmogaus išvaizdą. Jie gyvena krištolo rūmuose jūros dugne, kur jiems patarnauja krevetės, krabai. Drakonai ne tik atsakingi už audras jūrose, bet taip pat valdo debesis ir lietų.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>