Šoušingas

Šoušingas (kin.: 壽星 Shòuxīng – “Ilgo gyvenimo žvaigždė”) arba Senelis Šou, Šoulao (kin: 壽老人 Shou Laoren) – kinų mitologijoje ilgo gyvenimo žvaigždės dievas, vienas iš trijų astralinės kilmės dievybių, žinomų kaip Fulušou (Fulushou).

Tapatinamas su Kanopus žvaigžde, kuri tradicinėje kinų astronomijoje laikyta pietų poliaus žvaigžde, kurios kultas atsirado III a. pr. m. e., tuo pat metu kaip ir Didžiųjų Grįžulo Ratų žvaigždyno kultas. Tikėta, kad šios žvaigždės dievas valdo 28 ekliptikos stotis.

Senovėje buvo tikima, kad ši žvaigždė pasirodo danguje tik taikos ir ramybės laikais, o neramumų metais išnyksta. Jai pasirodžius danguje valdovai tikėdavo, kad jų valdymas truks ilgai, o paprasti žmonės melsdavo ilgo gyvenimo. Ilgainiui šios žvaigždės dievybė anropomorfizuota, ir taip susiformavo Šoušingo įvaizdis.

Ikonografijoje Šoušingas dažniausiai vaizduojamas kartu su kitais dviem laimės dievais. Nuo kitų atskiriamas pagal būdingus simbolius: jis juokiasi, yra linksmas, plikas, aukšta kakta. Jis dažniausiai laiko persiką arba moliūgą, pripildytą ilgo gyvenimo eliksyro.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>