Aramas

Aramas – senovės Armėnijos epo herojus, laikomas Urartijos valstybės pirmuoju valdovu, armėnų mitinio herojaus Haiko palikuonis, Aros Gražiojo tėvas. Jo valdymo metu Urartiją nuolat puldinėjo Asirija. Puolimus Urartija atlaikė, nes ėmė statyti daug tvirtovių, perėmė Asirijos ginkluotę ir ekipuotę. Laikoma, kad iš Aramo vardo kildinamas armėnų tautovardis.

Semiramidė

Semiramidė (gr. Σεμίραμις), Šamuramata − legendinė Asirijos karalienė, identifikuojama kaip karaliaus Šamšiadado V babiloniete žmona Šamuramat , Adadnirario III motina; 810 – 806 m. pr. m. e., jam esant nepilnamečiu, buvo regentė. Apie jos asmenybę buvo sukurta daug legendų. Diodoras Sikulas, Justinas ir kiti istorikai pateikia legendas remdamiesi Ktesijumi iš Knido, kuris aprašė Semiramidę ir jos santykius su Ninu.
[Daugiau…]

Astchika

Armėnų mitologijoje Astchika – meilės, grožio ir vandens deivė. Dievo Vachango mylimoji. Identifikuojama su Afrodite. Kulto centras – Aštišatas. Birželio 22 d. buvo švenčiama Vardavar („Rožių šventė“ arba „Vandens karas“) šventė, kurios metu žmonės vieni kitiems dovanodavo rožes ir vienas kita šlaikstydavo vandeniu, leisdavo balandžius.

Aramazdas

Aramazdas – vyriausias panteono dievas, dangaus ir Žemės sutvėrėjas, derlingumo dievas, dievų tėvas.
[Daugiau…]