Šu

Šu (Šw, Shu, graik Sos, „tuštuma“, „šviesa“, „pakylantis“) egiptiečių mitologijoje – oro dievas, esantis tarp dangaus ir žemės. Vienas iš pirmapradžių senovės Egipto dievų, priklausantis eneados dievų grupei. Kadangi buvo oro dievas apibūdinamas kaip vėsinantis, raminantis ir taikantis.
[Daugiau…]

Šai

Egiptiečių mitologijoje Šai („nulemti“, „paršas“) – likimo personifikacija. Pati likimo koncepcija Šai laikyta belyte, tačiau kartais vaizduojama moteriškos lyties.
[Daugiau…]

Vepvavetas

Egiptiečių mitologijoje Vepvavetas (Upuaut, Ofois) – karo dievas. Kulto centras Likopolis, esantis Aukštutiniame Egipte. Buvo įsivaizduojamas kaip žvalgas armijos priešakyje. Vardas reiškia „Kelių atverėjas“.
[Daugiau…]

Upuatas

Upuatas (Auput, Ouput, Upet, Vepuat) egiptiečių mitologijoje – kelių atvėrėjas, mirusiųjų vedlys, artimas Anubiui.
[Daugiau…]

Uadžet

Uadžet (Udu, Udo, Uto, graik. Bouto, lot. Buto, kopt. Edžio žalioji) egiptiečių mitologijoje – Nilo deltoje esančio ir „Uadžet namais“ vadinamo Buto miesto valdovė.
[Daugiau…]

Totas

Totas (Dhwtj, Dahauti, Džehuti, Tehuti, graik Thouth, Taautos, fin. Tahaut) egiptiečių mitologijoje – išminties, skaičiavimo, rašymo dievas, vienas pačių populiariausių dievų. Raštininkų ir archyvų globėjas. Archetipinis dievų raštininkas, steigiantis būties dermę bei tvarką.
[Daugiau…]

Tefnut

Tefnut (Tfnt, Tfini, Tfene, graik Tphene) egiptiečių mitologijoje – drėgmės ir vaisingumo deivė. Priklauso Heliopolio eneados dievų grupei.
[Daugiau…]

Tavaret

Egiptiečių mitologijoje Tauridė arba Tavaret – kūdikių, besilaukiančių moterų, sėkmės deivė. Ji buvo atsakinga už vaisingumą ir moterų apsaugojimą prieš ir po gimdymo. Jos vyras buvo Besas – malonumų dievas, namų globėjas.
[Daugiau…]

Sobekas

Sobekas arba Sebekas (Sobk, Sabk, Suk, gr. Souchos, lot. Suchus) egiptiečių mitologijoje – Nilo dievas. Demiurgas, sukūręs ir sutvarkęs pasaulį.
[Daugiau…]

Sešata

Egiptiečių mitologijoje Sešata („raštininkė“) – išminties personifikacija, raštvedybos, astronomijos, astrologijos, architektūros ir matematikos deivė. Kai dievas Totas tapo pripažįstamas kaip išminties dievas, Sešata tapo jo sesuo, dukra arba žmona kaip žinių globėja, kuri išmoko rašyti ir skaičiuoti. Tapatinama su Hator, Neftide.
[Daugiau…]