Trudgelmis

Skandinavų mitologijoje Trudgelmis (Thrudgelmiras) – šerkšno milžinas. Jis buvo pimojo milžino Imiro sūnus, Bergelmio tėvas. Šešiagalvis milžinas Trudgelmis užaugo iš Imiro prakaito. Mirė paskendęs tėvo kraujyje kaip ir visi Imiro palikuonys, išskyrus Berlgelmį ir jo žmoną, kurie vieninteliai išsigelbėjo.

Trimas

Skandinavų mitologijoje Trimas (Thrimas) – jotunas, Jotunheimo valdovas. Bergfino tėvas. Trimas buvo pavogęs dievo Toro kūjį Mjolnį, už kurį norėjo gautį Frėją į žmonas. Tačiau Toras užmušė milžiną bei jo visus gentainius.
[Daugiau…]

Tjacis

Skandinavų mitologijoje Tjacis (sen. isl. Þjazi) – audros milžinas jotunas, kuris pagrobė deivę Iduną. Skadi tėvas. Tjacis gyveno Jotunheime, rūmuose Trimheime.
[Daugiau…]

Sutungas

Sutungas skandinavų mitologijoje – jotunas, Gilingo sūnus. Jo tėvus nužudė nykštukai, Fjalaras ir Galaras.
[Daugiau…]

Surtas

Skandinavų mitologijoje Surtas – ugnies milžinas, ugnies pasaulio Muspelheimo valdovas. Ragnaroko metu Muspelheimo ugnies milžinai, vadovaujami Surto atkeliaus iš pietų į Vygrydą, degindami viską aplinkui.
[Daugiau…]

Sigiuna

Skandinavų mitologijoje Sigiuna (Sigina) – milžinė, dievo Lokio žmona. Su Lokiu Narvio ir Valio motina.

Imiras

Skandinavų mitologijoje Imiras (Imis; Ymir, „dvilytis“) – milžinas, pirmoji būtybė, iš kurios kūno buvo sukurtas pasaulis. Iš Imiro kilo šerkšno milžinų rasė. Jis buvo viena iš svarbiausių kosmogoninių skandinavų mitologijos figūrų.
[Daugiau…]

Grida

Skandinavų mitologijoje Grida (isl. Gríðr) – milžinė jotunė, kuri su Odinu susilaukė Vydaro. Sužinojusi, kad Lokis ketina pražudyti Torą, įviliodamas šį be kūjo pas milžiną Geirodą, ji Torui padovanojo magiškų dovanų, kurios šį apsaugojo. Girdos dovanos: jėgos diržas, geležinės magiškos pirštinės, stebuklinga lazdelė iš šermukšnio.

Bergelmis

Skandinavų mitologijoje Bergelmis (Bergelmiras) – Turdgelmio sūnus, Imiro anūkas. Po Imiro mirties jo kraujyje nuskendo visi Imiro palikuonys, išskyrus Bergelmį ir jo žmoną (pan. kaip Biblijoje aprašytas Nojus ir tvanas). Iš Bergelmiro ir jo žmonos kilo naujos šerkšno milžinų kartos.

Angrboda

Skandinavų mitologijoje Angrboda (isl. Angrboða) – milžinė, su dievu Lokiu susilaukusi trijų palikuonių: vilko Fenrio, jūros gyvatės Jormundgando ir požemio karalystės valdovės Helės. Vadinama Trijų pabaisų motina. Minima „Vyresniojoje Edoje“. Identifikuojama su Gulveiga.