Akastas

Graikų mitologijoje Akastas – vienas iš argonautų, Jolko karaliaus Pelijo sūnus, dalyvavęs Kalidono šerno medžioklėje.

Dėl Medėjos gudrybės žuvo Pelijas, tačiau dėl jo Jasonas ir Medėja buvo ištremti. Akastas ėmė valdyti Jolką. Akastas su Astidamėja susilaukė dviejų dukterų: Steropės ir Laodamijos. Apolodoras mini, kad Akastas turėjo ir trečią dukrą Stenelę, kuri tapo Menoetijo ir Patroklo motina.

Jo žmona pamilo Pelėją, tačiau jis ją atstūmė. Tuomet ši jį apšmeižė, teigdama, kad ją norėta suvilioti.

Akastas apvalė Pelėją Jolke nuo Euritiono žmogžudystės. Vėliau Pelijui atminti skirtose imtynių varžybose Pelėjas pralaimėjo Atalantai. Akasto žmona Astidamėja įsimylėjo Pelėją, tačiau jis ją atstūmė.

Įžeista nusiuntė pasiuntinį Pelėjo žmonai Antigonei ir Euritiono dukrai, siekdama pranešti melą, kad Pelėjas ketina vesti Akasto dukrą Steropę. Tai sužinojusi Antigonė pasikorė.

Vėliau Astidamėja pasakė Akastui, kad Pelėjas mėgino ją išprievartauti. Tada Akstas nusprendė Pelėjui atkeršyti, pasiėmė jį į medžioklę. Akastas paslėpė jo kardą ir paliko jį prieš puolančią kentaurų grupę. Tačiau dievai pasiuntė į pagalbą Hefaistą, kuris davė jam jo kardą (pagal kitą versiją kentauras Chironas arba Hermis grąžino Pelėjui kardą) ir Pelėjas išsigelbėjo. Grįžo į Tesaliją kartu su Jasonu ir dioskūrais bei nusiaubė Jolką. Pelėjas nužudė Akastą ir Astidamėją, o karalystė atiteko Jasono sūnui Tesalui. Pagal kitą variantą teigiama, kad buvo nužudyta tik Akasto žmona, o jam pačiam Pelėjas atkeršijo Trojos kare.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>