Argas

Graikų mitologijoje Argo vardu buvo keletas personažų:

1.Šimtaakis mižinas, saugojęs nimfą Ijo. Jis buvo labai veiksmingas sargas, nes vienu metu galėjo miegoti kelios jo akys, o kitos tuo metu galėjo stebėti aplinką. Argas užmušė Echidną, kai ši miegojo savo urve (Homeras, Iliada ii.783; Hesiodas, Teogonija, 295 ir toliau; Apolodoras, ii.i.2). Hera buvo pavedusi Argui saugoti nuo Dzeuso baltą telyčią. Hera žinojo, kad iš tikro telyčia buvo Ijo, viena iš daugelio Dzeuso meilužių nimfų. Siekdamas išlaisvinti Ijo Dzeusas paliepė Hermiui nužudyti Argą. Hermis apsimetė piemeniu ir sugebėjo užmigdyti visas Argo akis ilgomis istorijomis.
2.Odisėjo šuo. Kai Odisėjas grįžo iš kelionės, užsimaskavęs elgeta, tik sena Odisėjo auklė Euriklėja ir ištikimas šuo Argas jį atpažino. Po to kai Argas atpažino savo seniai prarastą šeimininką, ramiai numiršta.
3.Argonautų laivo statytojas, argonautas. Jo garbei laivas buvo pavadintas Argu, nuo laivo kilo argonautų pavadinimas.
4.Miesto eponimas. Dzeuso ir Niobės sūnus, tapęs Apio įpėdiniu ir Foronėjos valdovu, kuri vėliau buvo pervardinta jo garbei. Pagal vieną versiją, jis susituokė su Evadne, Strimono ir Nejaros dukra. Susilaukė Ekbaso, Peiro, Epidauro, Kriaso. Pagal kitą versiją, jos žmonos vardas nežinomos, tačiau žinoma, kad susilaukė trijų sūnų: Peiro, Forbo ir Tirinso.
5.Vyriausias Frikso ir Chalkiopės sūnus. Argas ir jo broliai išvyko parsigavežti senelio iš Orchomeno karalystės, tačiau sudužo laivas ir buvo išgelbėti argonautų. Argas ir jo broliai: Kitisoras, Melas ir Frontis padėjo Jasonui kelionėje, vėliau kartu grįžo į Graikiją.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>