Paris

Paris (gr. Πάρις) graikų mitologijoje – Priamo sūnus, Trojos karalius. Paris buvo beprotiškai įsimylėjęs Spartos karalienę Eleną, todėl jis ją pagrobė. Dėl to kilo Trojos karas.

Kai Paris gimė, orakulas nuspėjo, kad jis sužlugdys Troją. Pario tėvai, vienam iš savo pakalikų liepė palikti Parį Idos kalnuose, tikėdamiesi, kad jis nepridarys bėdų ateityje.

Deivės Hera, Atėnė ir Afroditė buvo pakviestos, kaip ir dauguma Olimpo dievų, į priverstines Pelėjo ir Tetidės vestuves, kurie tapo Achilo tėvais. Bet Eridė (nesantaikos deivė) pertraukė vestuves, norėdama pridaryti bėdų. Todėl į vakarėlį Eridė atnešė auksinį obuolį ant kurio užrašytas žodis Kallisti – Gražiausiajai, taip erzindama deives ir norėdama jas sukivirčyti, kuri yra tinkamiausia šio obuolio gavėja. Pariui buvo paskirta išrinkti gražiausiąją. Visos trys deivės stengėsi papirkti Parį, kad jis išrinktų kurią nors vieną iš jų. Hera pasiūlė savo politinę jėgą ir visos Azijos valdymą, Atėnė pasiūlė įgūdžius mūšio lauke, išmintį ir geriausių karių gabumus, o Afroditė – gražiausią pasaulio moterį, Menelajo žmoną Eleną. Paris atidavė obuolį Afroditei.

Nuo to laiko, kai Elena buvo gražiausia pasaulio moteris ji turėjo begalę gerbėjų. Norėdamas išsaugoti taiką tarp jų Odisėjas privertė juos visus prižadėti, kad saugotų Elenos vedybas ir susitaikytų su tuo, ką ji išsirinks. Elena išsirinko Menelają, tad Paris pagrobė ją, atplaukęs pas ją su laivu (kaip manoma, Helena įsimylėjo Parį ir nelabai noriai paliko laivą). Tada graikai pradėjo atakuoti Troją. Taip kilo Trojos karas.

Trojos karui besibaigiant, Parį nužudė Filoktetas. Po Pario mirties, jo brolis, Deifobas vedė Heleną, tačiau jį greitai nužudė Helenos vyras Menelajas, kuris parsivežė savo žmoną atgal į Spartą.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>