Priamas

Priamas (gr. Πρίαμος) – Laomedonto sūnus, Trojos karalius Trojos karo metu. Priamas turėjo daug žmonų (pirmoji buvo Arisbė); svarbiausioji žmona buvo Hekuba, su kuria jis susilaukė dvidešimties vaikų. Kita žmona Laotoja, buvo Likaono mama. Taip pat su verge jis įsisūnijo Kebrioną.

Polidaras jauniausias Priamo sūnus su brangenybių ir aukso dovanomis buvo nusiųstas pas karalių Polimestorą, kad jis apsaugotų jį per Trojos karą. Kova darėsi vis žiauresnė ir Priamas buvo išsigandęs dėl savo vaiko saugumo. Po Trojos žlugimo, Polimestoras nužudė Polidarą ir iš jo pavogė visas brangenybes. Hekuba iškart po sūnaus mirties atkeršijo žudikui.

Kai Hektorą nužudė Achilas, Priamas įsiveržė į graikų stovyklavietę ir maldavo Hektoro kūno, kad galėtų jį palaidoti. Achilas sutiko, nes jis jau buvo triskart jo kūną apvilkęs aplink Troją.

Trojai žlungant Priamą žiauriai nužudė Achilo sūnus Neaptolemas. Ši nužudymo scena aprašoma Vergilijaus „Eneidoje“ ir Šekspyro „Hamlete“.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>