Džuansiu

Zhuanxu (Džuansiu, 颛顼; pinyin: Zhuānxū) dar vadinamas Gaojang (高陽 Gaojang) – vienas iš legendinių Kinijos valdovų wudi, Huangdi vaikaitis.

Džuansiu vadovavo Ši klanui, jam migruojant į Rytus. Ten klanas stiprėjo ir plėtė įtakos zoną. Būdamas dvidešimties, Džuansiu tapo valdovu ir valdė 78 metus. Valdyti jam neva padėjusios įvairios dvasios.

Jam priskiriamas kalendoriaus unifikavimas, astrologinės, religinės reformos, patriarchato įtvirtinimas (Džuansiu nustatė tvarką, pagal kurią moterys turėjo rodyti pagarbą vyrui, būti jam paklusni) ir artimų giminių santuokų uždraudimas. Atrodo, dėl šios griežtos tvarkos įvedimo Džuansiu mituose ne visada vaizduojamas teigiamai.

Džuansiu įsakė perkirsti kelią tarp dangaus ir žemės, kad žmonės nebegalėtų keliauti į dangų, o dvasios – į žemę. Šitaip buvo atkurta tvarka ir ramybė, nes užkirstas kelias tolesnei nesantaikai tarp dievų ir žmonių. Nuo tada dvasia Džong ėmė valdyti dangų, o Li – žemę. Dangaus dvasios kartais nusileisdavo į žemę, o žmonės į dangų pakilti visai negalėjo.

Mirus Džuansiu, iš šiaurės papūtė vėjas, požemių vanduo ištryško į paviršių ir užliejo žemę. Gyvatės virto žuvimis, ir Džuansiu, prilipęs prie vienos žuvies kūno, atgijo. Viena jo kūno dalis buvo žmogiška, kita – žuviška. Ši būtybė vadinosi „žuvimi moterimi“.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>