Gerda

Skandinavų mitologijoje Gerda – milžinė jotunė, dievo Freiro žmona, priklausiusi vanams. Gimiro ir Aurbodos duktė, Belio sesuo. Inglingos sagoje minima, kad Gerda su Freiru susilaukusi Fjolnio, kuris tapo Freiro įpėdiniu, sekančiu mitiniu Švedijos valdovu.

Manoma, kad Gerda galėjo būti ir žemės derlingumo personifikacija. Tapatinama su Jorde. Aprašyme minima, kad jos nuostabios rankos nušviesdavo orą ir jūrą.
Islandų mitografas Snoris Sturlusonas „Jaunesniojoje Edoje“ ją įvardija kaip asę.
Skirnismál poemoje minima, kad ją teko įkalbinėti ištekėti už Freiro, kadangi ji priešinosi santuokai ir buvo atmetusi Freiro pasiuntinio Skirniro pasiūlymą, net kai šis atnešė vienuolika auksinių obuolių ir auksinį žiedą Draupnirą. Galiausiai Skirniras pagrasino, kad bus panaudotas Freiro kardas ir visa Žemė bus padengta ledu, tada Gerda sutiko tekėti.
Skáldskaparmál poemoje minima kartu su Jorde, Rinde ir Gunlonde, kurios buvo Odino meilužės, Frigės varžovės. Manoma, kad sudarydamas sąrašą mitografas Snoris Sturlusonas padarė klaidą vietoje Gridos parašydamas Gerda.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>