Euridikė

Graikų mitologijoje Euridikės vardu buvo 8 personažai.

Trakijos dainiaus Orfėjo žmona. Kai moteris šoko miške su draugėmis driadėmis, jai įgėlė gyvatė. Euridikė mirė; norėdamas susigrąžinti žmoną, Orfėjas nužengė į Hado karalystę. Savo muzika jis prisijaukino Cerberį bei suminkštino Hado ir Persefonės širdis. Jie leido Orfėjui išsivesti mylimąją iš mirusiųjų šalies su sąlyga, kad jis neatsigręš atgal į Euridikę, einančią už jo. Orfėjas nesugebėjo įvykdyti šios sąlygos ir prarado Euridikę. Jie susitiko tik po Orfėjo mirties.

Adrasto duktė, Ilo žmona, Trojos karaliaus Laomedonto motina.

Viena iš penkiasdešimties Danajo dukterų.

Lakedemono ir Spartos, legendinių Spartos įkūrėjų duktė, Argo karaliaus Akrisijo žmona, Danajo motina, Persėjo senelė. Ji dažnai painiojama su Orfėjaus Euridike.

Nemėjos karaliaus Likurgo žmona.

Tėbų karaliaus Kreonto žmona. Ji trumpam pasirodo Sofoklio Antigonėje, kad nusižudytų sužinojusi apie jos sūnaus Hemono ir jo sužadėtinės Antigonės savižudybes. Ji įsmeigė peilį sau į širdį ir prakeikė Kreontą.

Pelopo duktė, ištekėjusi už Elektriono, Mikėnų karaliaus ir Persėjo sūnaus. Jai gimė Alkmenė, Heraklio motina. Kitose mito versijose jos vieta atiteko Anakso, Elektriono dukterėčiai.

Nestoro žmona irgi buvo Euridikė.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>