Orionas

Graikų mitologijoje Orionas – Gajos ir Atlanto arba Poseidono ir gorgonės Eurialės sūnus. Vakarų kultūroje tapo medžiotojo archetipu.

Orionas įsimylėjo Meropę, bet Oinopionas (Oenopionas), Kios karalius, Meropės tėvas, nenorėjo vestuvių. Orionas išprievartavo Meropę. Keršydamas Oinopionas nugirdė Orioną ir išdūrė jam akis, ir išmetė jas į jūrą. Hefaistas pasigailėjo aklo Oriono ir davė jam vedlį berniuką Kedalioną. Kedalionas nuvedė nuvedė Orioną į rytus, kur kylanti saulė grąžino Orionui regėjimą. Tada Orionas nusprendė užmušti Oinopioną, bet Hefaistas pastatė karaliui požemius. Orionas negalėjo rasti karaliaus, todėl nuvyko į Delą.

Po to kai paliko Eos (kuri išgydė jam akis), Orionas tapo Artemidės pasekėju. Ji galiausiai užmušė Orioną, bet yra skirtingi priežasties variantai:
Orionas ir Artemidė buvo susižiedavę. Apolonas, jos brolis, netikėjo, kad jai yra tinkama tekėti už mirtingojo. Apolonas įtikino Orioną nueiti į vandenį ir tada Artemidei pasiūlė pataikyti su strėle nuo kranto į vos matomą tašką (iš tikrųjų Oriono galvą). Ji pataikė ir užmušė Orioną.
Orionas išprievartavo vieną iš Artemidės pasekėjų. Už tai ji pasiuntė skorpioną užmušti jį, ir jie abudu pateko į dangų kaip žvaigždynai. Legenda paaiškina, kodėl Skorpiono žvaigždynas pakyla iškarto po Oriono – skorpionas vis dar jį vejasi. Oriono šuo tapo Sirijumi, šunimi – žvaigžde.

Pagal kitą versiją Heros pasiųstas skorpionas įgėlė Orionui.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>