Dedalas

Dedalas – graikų mitologijoje, nagingiausias skulptorius ir architektas, kilęs iš Atėnų.

Manoma, kad Dedalas pirmas ėmė statyti architektūrinius statinius. Pagal Homero „Iliadą“, jis pastatė Ariadnei šokių aikštelę. Kretos karaliui Minui sukūrė Labirinto rūmus, kur buvo laikomas jo žmonos sūnus Minotauras. Labirinto koridoriai buvo labai painūs ir vingiuoti, atsiveriantys vienas į kitą. Atrodė, kad jie neturi nei pradžios, nei pabaigos.

Dedalas negalėjo išvykti iš salos vandeniu, nes Minas kontroliavo salos ir vandens kelius ir buvo griežtai įsakęs apžiūrėti visus laivus prieš jiems išplaukiant. Tad Dedalas sumanė pasidaryti sau ir sūnui Ikarui sparnus. Jis surišo plunksnas į tankų audinį, dėdamas jas nuo mažiausios iki didžiausios. Didesnes plunksnas jis surišo siūlais, o mažesnes sutepė vašku. Kai darbas buvo padarytas, Dedalas užsidėjo sparnus, pradėjo jais plasnoti ir taip pakilo į orą. Vėliau Dedalas ir sūnų Ikarą išmokė skraidyti su jo pagamintais sparnais. Dedalas įspėjo Ikarą, kad neskristų per aukštai, nes Saulė gali ištirpdyti vašką; taip pat ne per žemai, nes jūra banguoja, sparnai sušlaps ir jis nebegalės paskristi. Kai pasiruošė skrydžiui, tėvas ir sūnus išskrido.

Jie praskrido Samosą, Dilosą ir Lebintosą. Ikaras plasnojo, vis norėdamas pasiekti dangų. Pakilo per aukštai ir liepsnojanti saulė ištirpdė vašką, ir plunksnos išsibarstė. Ikaras įkrito į jūrą ir nuskendo. Dedalas verkė savo sūnaus ir savo kūrinio. Sūnaus garbei pavadino tą vietą Ikarija.

Dedalas saugiai pasiekė Siciliją. Ten pastatė šventyklą Apolonui o joje pakabino savo sparnus, kaip dovaną dievams.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>