Houtu

Houtu (kin.: 后土 Houtu) – kinų mitologijoje žemės dievybė, viena iš penkių pasaulio šalių dvasių, viešpataujanti centre. Huangdi padėjėjas. Nors ankstyviausi šaltiniai mini Houtu kaip vyriškos lyties dievybę, ilgainiui ji tapo moteriška.

Houtu kilmės mitų yra keli. Jis buvo laikomas vandens dievo Gongongo sūnumi ir garbintas už tai, kad sugebėjo tvano metu atkovoti žmonėms žemių. Dėl to pradėtas garbinti kaip žemės dievybė. Kitame mite jis kildinamas iš imperatoriaus Yu, kuris irgi sutramdė tvaną. Ču dainose jis minimas kaip Pragaro (Youdu) valdovas ir turėjo padėjėją Tubo.

Imperiniu laikotarpiu Houtu priskirta globoti pasaulio centrą ir padėti Huangdi. Han dinastijos laikais Houtu pastatyta šventykla, ir deivė imta garbinti valstybiniu mastu: jai padėkos išreikšti ateidavo daug imperatorių. Tuo metu dievybė galutinai įgijo moteriškus bruožus, vaizduojama su moteriška karūna, jos suknia puošiama feniksais.

Deivė globoja ne tik žemės stichiją, bet jai meldžiamasi ir kaip visapusiškai pagalbininkei ir globėjai.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>